Niesamowity karny-kuriozum [VIDEO]

Valencia pokonała Osasunę 1:0 w poniedziałkowym spotkaniu La Liga EA Sports. W tym niepozornym meczu zadziała się rzecz niezwykła. Mowa o zmarnowanym rzucie karnym Ante Budimira.

Valencia prowadziła na El Sadar od 18. minuty. Wtedy bowiem do siatki trafił Andre Almeida. Jednak gospodarze mieli wyborną szansę, aby wyrównać w siódmej minucie doliczonego czasu gry, ponieważ kilka chwil wcześniej sędzia Munuera Montero wskazał na wapno.

Ma 16 goli i… wielki kiks na koncie

Ante Budimir postanowił wykonać tę jedenastkę. Chorwat jest czołowym snajperem w lidze hiszpańskiej, ma już 16 goli w LaLiga, a zatem zajmuje drugie miejsce w walce o Trofeo Pichichi. Tym razem napastnik się nie popisał. Zaliczył fatalny kiks. Nie trafił czystko w piłkę i jego wpadka od razu trafiła do sieci. Bramkarz Valencii Giorgi Mamardashvili spokojnie złapał piłkę i uratował trzy punkty dla swojego zespołu.

Proszę sobie wyobrazić, że Ante Budimir, nieszczęsny wykonawca tego rzutu karnego, który stał się hitem i viralem wskutek niepowodzenia owego napastnika, ma w bieżącej edycji LaLiga EA Sports więcej trafień na koncie aniżeli król strzelców z poprzedniego sezonu tychże rozgrywek – Robert Lewandowski. Chorwat jest chwalony chociażby za znakomitą grę głową, jednak tym razem „zawalił” jako egzekutor jedenastki.

Osasuna to drużyna, która w poprzednim sezonie dotarła do finału Pucharu Króla. Jest to zespół waleczny, pragmatyczny, który może pochwalić się znakomitym napastnikiem w swoim składzie. Tyle że akurat w poniedziałkowym meczu Ante Budimir nie miał swojego dnia. Cóż, zdarzało się, że nawet największe gwiazdy futbolu popełniały „grube” błędy na przestrzeni lat…

Autor: Bartłomiej Najtkowski