Najpiękniejsze jarmarki bożonarodzeniowe w Polsce

\"Jarmarki

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, a co za tym idzie, pojawiają się również jarmarki bożonarodzeniowe. Ten niespotykany klimat zagościł już w Katowicach, Poznaniu czy chociażby Gdańsku. Jest ich jednak o wiele więcej! Oto top 5 najpiękniejszych jarmarków świątecznych w Polsce!

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku od wielu lat cieszy się ogromną popularnością. Targ Węglowy przepełniony pysznym jedzeniem, ciepłą i świąteczną atmosferą jest świetnym miejscem do odwiedzenia przez pary, singli czy też rodziny z dziećmi. Warto zwrócić uwagę na dużą ilość atrakcji, którą przygotowano. Mowa tu o świątecznym karaoke, czytaniu baśni czy wspólnym kolędowaniu. Uwagę najmłodszych może przykuć Mikołajowy Zakątek, gdzie znajdziemy Św. Mikołaja oraz jego świetlisty tron. W 2023 r. Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku zajął II miejsce w konkursie Best Christmas Markets organizowanym przez portal Europe\’s Best Destinations. To potwierdzenie, że jest jednym z najpiękniejszych jarmarków bożonarodzeniowych w naszym kraju.

Termin: 17 listopada – 23 grudnia 2023 r.

Lokalizacja: Targ Węglowy w Gdańsku

Wrocławski Rynek

Drugim, również zapierającym dech w piersiach miejscem wartym odwiedzenia podczas okresu przedświątecznego jest Wrocławski Rynek. To właśnie tam znajdziemy bajkową scenerię, wypełnioną po brzegi zapachem grzanego wina czy czekoladowych pierników. Jarmark bożonarodzeniowy we Wrocławiu jest idealnym miejscem do spędzenia czasu z rodziną czy najbliższymi. Znajdziecie tam wiele atrakcji, takich jak: karuzele czy Bajkowy Lasek, gdzie najmłodsi goście mogą zobaczyć magiczne wizualizacje przeróżnych baśni.

Termin: 24 listopada 2023 r. – 7 stycznia 2024 r.
Lokalizacja: Rynek Główny, plac Solny, ul. Świdnicka i Oławska we Wrocławiu

Jarmark Bożonarodzeniowy w Krakowie

Kolejnym miejscem, gdzie warto się wybrać na jarmark bożonarodzeniowy, jest Kraków. Tradycyjne oscypki prażone na grillu z żurawiną, grzaniec galicyjski, a nawet pieczone kasztany! Takich pysznych smakołyków możecie skosztować na krakowskim rynku. Bożonarodzeniowym targom będą towarzyszyć imprezy artystyczne oraz atrakcje dla najmłodszych.

W 2022 r. brytyjski dziennik „The Times” docenił krakowski jarmark, umieścił go na liście 24 najlepszych świątecznych jarmarków w Europie.

Termin: 24 listopada 2023 r. – 1 stycznia 2024 r.
Lokalizacja: Rynek Główny w Krakowie

Jarmark Bożonarodzeniowy w Poznaniu

W tym roku w Poznaniu będziemy mogli spędzić magicznie czas wśród aromatów grzanego wina i ciasteczek korzennych. Na gości czekać będzie bogata oferta gastronomiczno-handlowa. Głównymi atrakcjami „Betlejem Poznańskiego” będą: domek Św. Mikołaja, młyńskie koło, lodowisko, choinka oraz świąteczna scena z bogatym repertuarem muzycznym i nie tylko.

Termin: Plac Wolności (17 listopada 2023 r. – 7 stycznia 2024 r.)

Lokalizacja: Międzynarodowe Targi Poznańskie (18 listopada – 22 grudnia 2023 r.)

Boże Narodzenie w Warszawie

Warszawski Barbakan ponownie stanie się tłem dla świątecznych dekoracji. Zapach świątecznych smakołyków i korzennego grzańca co roku przyciąga tysiące gości. Pośród pachnących choinek znajdziemy liczne atrakcje, takie jak lodowisko, czy też warsztaty ceramiczne. Najmłodsi goście będą mogli wysłać list do Świętego Mikołaja oraz obejrzeć pokaz tradycyjnego kowalstwa.

Termin: 26 listopada 2023 r. – 6 stycznia 2024 r.
Lokalizacja: Barbakan (ul. Nowomiejska 15/17) oraz Rynek Starego Miasta w Warszawie

Autor: Martyna Juruś

Fot. https://www.bestwestern.pl/home/poradnik-podroznika/najwieksze-jarmarki-bozonarodzeniowe-w-polsce-2019

1 komentarz do “Najpiękniejsze jarmarki bożonarodzeniowe w Polsce”

  1. Świetny artykuł. Bardzo dużo ciekawostek zawarte w tekście który super się czytało. Pozdrawiam autorkę i czekam na więcej materiałów. 👊

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *