Moneta, folia aluminiowa, a może zwykły plaster. Jak uchronić się przed włamaniem?

jak uchronić się przed włamywaczem

W ostatnim czasie odsetek włamań stale rośnie. Złoczyńcy włamują się nie tylko do domów, czy mieszkań, ale także do pokoi hotelowych. Zdarza się, że zakradają się w nocy. Chcesz poznać sposoby na zabezpieczenie się przed włamaniem? W tym artykule przedstawiamy kilka niezawodnych sposobów na zabezpieczenie się przed „wizytą” niepożądanych gości.

Często zastanawiamy się, jak uchronić siebie i nasz dobytek przed włamaniem. Mimo coraz to nowszych technologii, coraz lepszych sposobów na włamywaczy problem wciąż narasta. Do włamań dochodzi już nie tylko w domach, czy mieszkaniach, ale także w hotelach. Poznaj kilka sposobów, które pomogą ci uniknąć tego przykrego zdarzenia.

Moneta

Myślisz, że taki sposób nie może się sprawdzić? Nic bardziej mylnego. Zanim położysz się spać, połóż monetę na klamce. Jeśli ktokolwiek będzie próbował „majstrować” przy klamce, moneta spadając na podłogę zrobi hałas. To z pewnością spłoszy potencjalnego włamywacza.

Folia aluminiowa

To wbrew pozorom bardzo skuteczna metoda, aby zauważyć ewentualną próbę włamania. Ale o co chodzi? Umieść folię aluminiową tak, aby pokryć nią klamkę drzwi wejściowych. Pamiętaj, że folia powinna przylegać do klamki. Jeśli konstrukcja została naruszona lub nawet całkowicie zniszczona, może to oznaczać, że ktoś próbował dostać się do środka

Plaster

Zaklej wizjer plastrem. W ten sposób uniemożliwisz włamywaczowi sprawdzenie, czy ktoś jest w środku. To może zniechęcić go nawet do podjęcia próby, a ciebie uchroni przed niebezpieczeństwem. A może nawet utratą dobytku

Zastanów się nad zaproponowanymi przez nas metodami na włamywaczy. Jeśli nie posiadasz tradycyjnego systemu alarmowego, to może warto zastosować którąś z nich, aby zapobiec włamaniu. To pozwoli ci poczuć się bezpiecznie i komfortowo nie tylko w zaciszu domowym, ale także poza nim, np. w hotelu podczas wyjazdu rekreacyjnego lub służbowego. Jeśli przebywając w hotelu zastosujesz choć jedną z naszych wskazówek, z pewnością wypoczniesz i w pełni wykorzystasz ten czas nie tylko na obowiązkowe spotkania służbowe, ale także odpoczynek i relaks.

Autor: Anna Marciszewicz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *