25 lipca, 2024
Sport

Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej 2024. Co musisz o nich wiedzieć?

piłka ręczna mistrzostwa 2024
\\\"\\\"

Już dziś, 10 stycznia ruszają Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej 2024. Na turnieju znalazła się także pełna ambicji reprezentacja Polski. Co musisz wiedzieć o tych rozgrywkach? Z kim zagra Polska? Czego można spodziewać się po Polakach? Kto jest faworytem zmagań? O tym i wielu innych aspektach piszemy poniżej.

Euro 2024 w piłce ręcznej – o turnieju

Gospodarzem Mistrzostw Europy 2024 w piłce ręcznej będą Niemcy, którzy dostąpią tego zaszczytu pierwszy raz w historii. Zostali wybrani na gospodarzy w 2018 roku, wygrywając m.in. ze wspólną kandydaturą Danii i Szwajcarii. Zawody będą rozgrywane w sześciu miastach: Berlinie, Düsseldorfie, Hamburgu, Monachium, Mannheim i Kolonii, gdzie odbędzie się finał. Natomiast meczem otwarcia będzie spotkanie Francji z Macedonią Północną w Düsseldorfie.

Hasłem turnieju jest \\\”HERE TO PLAY\\\”, czyli dosłownie \\\”tutaj, by grać\\\”. Impreza potrwa od 10 stycznia do 28 stycznia. W mistrzostwach biorą udział 24 drużyny, a obrońcą tytułu jest reprezentacja Szwecji.

Faworyci mistrzostw

Według bukmacherów zdecydowanie największą szansę na zwycięstwo w czempionacie ma Dania. Na drugim miejscu fachowcy stawiają natomiast obrońców tytułu, Szwecję. Jednak zbliżone szanse na triumf ma także Francja. Później w kolejce do zwycięstwa według zakładów bukmacherskich ustawia się Hiszpania i gospodarze – Niemcy.

Reprezentacja Polski. Na co możemy liczyć?

Polska kadra prowadzona przez Marcina Lijewskiego przechodzi transformacje. Ostatnie lata zapaści polskiego szczypiorniaka doprowadziły do tego, że obecnie nie mamy dużych szans na końcowy sukces. Bukmacherzy obstawiają, że Polacy nie przebrną przez pierwszą rundę imprezy. Wyróżniającymi postaciami w składzie powołanym na czempionat są Michał Daszek, Kamil Syprzak, Michał Olejniczak i Szymon Sićko. Pełny skład znajduje się w tweecie osadzonym poniżej.

Terminarz spotkań

Polska w grupie zmierzy się z Norwegią, Słowenią i Wyspami Owczymi. Najtrudniejszym rywalem będą Norwedzy, z którymi nie wygraliśmy meczu od 2009 roku. Poniżej prezentujemy terminarz spotkań polskiej kadry w grupie D:

  • Norwegia – Polska: czwartek, 11 stycznia, godz. 20:30
  • Polska – Słowenia: sobota, 13 stycznia, godz. 18:00
  • Polska – Wyspy Owcze: poniedziałek, 15 stycznia, godz. 18:00

Wszystkie mecze Polaków odbędą się w Mercedes-Benz Arena w Berlinie.

Transmisja Mistrzostw Europy w piłce ręcznej 2024 online, za darmo

Transmisja Mistrzostw Europy w piłce ręcznej online jest możliwa za pomocą Eurosportu Extra za pośrednictwem Player.pl. Natomiast mecze Polaków na turnieju za darmo będzie można oglądać na kanale Metro, który jest dostępny w otwartej telewizji naziemnej.

Autor: Artur Różański

Fot. PAP/Adam Warżawa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *