Messenger z nową funkcją. Jak działa edytowanie wiadomości? Czym jest szyfrowanie end-to-end?

\"\"

Messenger w najnowszej aktualizacji wprowadził nową funkcję. Od teraz w komunikatorze będzie dostępna możliwość edycji wiadomości. Jak to działa? Co nowego jeszcze wprowadziła Meta? O tym w artykule.

Komunikator ponownie stawia na zmiany

Messenger dość często wypuszcza nowe funkcje. Czasami są one ukryte, w niektórych przypadkach usuwane po pewnym okresie, ale najczęściej są gorąco przyjmowane przez użytkowników. Komunikator firmy Meta stara się nadążać za aktualnymi trendami, ale także wyznacza własne ścieżki. Ostatnio tzw. viralem stała się funkcja dodawania notek lub \”myśli\” nad swoim avatarem. W pole można wpisać dowolną wiadomość, którą zobaczą znajomi. Wcześniej jedną z głośnych aktualizacji była ta, która wprowadzała czat \”znikających wiadomości\”. Treść wpisana w odpowiednim miejscu znikała po wyjściu z konwersacji. Przypominało to trochę opcję, z której słynie konkurencyjna aplikacja — Snapchat. Obecnie komunikator Mety pozwala także na usuwanie wiadomości.

Jak działa edytowanie wiadomości? Czy jest bezpieczne?

Kilka dni temu osoby korzystające z Messengera uzyskały możliwość pobrania nowej aktualizacji. Czołową funkcją, która została wprowadzona jest edycja już wysłanych i dostarczonych wiadomości. Oczywiście wysłaną treść można zmieniać jedynie przez 15 minut, tak aby nie doprowadzać do manipulacji. W celu eliminacji potencjalnego zagrożenia w postaci m.in. naciągaczy aplikacja oznacza też odpowiednio edytowaną wiadomość.

Jak włączyć edytowanie wiadomości na Messengerze? Aby to zrobić, należy przytrzymać palcem dymek z treścią, następnie wybrać opcję \”Więcej\”, którą oznacza ikona 3 kropek. Zwykle znajduje się u dołu ekranu. Po wciśnięciu jej powinno wyskoczyć okno z opcją \”Edytuj\”. Po jej wybraniu możesz zmienić dowolnie wcześniej wysłaną wiadomość w polu wprowadzenia tekstu i zatwierdzić operację poprzez naciśnięcie tzw. ptaszka.

Jeśli nie możesz znaleźć tej funkcji, nie martw się. Nie wszyscy użytkownicy jeszcze ją otrzymali. Najlepszym sposobem, by zmienić ten stan rzeczy jest aktualizacja Messengera. Docelowo 100% użytkowników będzie miało dostęp do najnowszych opcji.

Messenger nie był pierwszy

Nowa funkcja Messengera już robi furorę. Można to wywnioskować, chociażby po ilości artykułów napisanych na jej temat. Jednak ku zaskoczeniu niektórych, nie jest ona w żadnym stopniu innowacyjna. Wcześniej dostęp do niej mieli m.in. użytkownicy Discorda, który zresztą słynie z wielu innowacyjnych opcji czatu. Mówimy tutaj o aplikacji, która taką możliwość posiadała praktycznie od początku istnienia, czyli 2015 roku.

Co jeszcze w najnowszej aktualizacji Messengera?

Najnowsza aktualizacja szlagierowej aplikacji Mety była jedną z największych w historii. Jednak poza dodaniem opcji edytowania wiadomości, wprowadzono szyfrowanie end-to-end dla wszystkich użytkowników. Wcześniej była to dobrowolna funkcja. Ma ona zapewnić większe bezpieczeństwo użytkownikom.

Autor: Artur Różański

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *