24 lipca, 2024
Wydarzenia

Mandat czy cebula? Policjant-Grinch kontrolował kierowców na Florydzie

grinch policjant
\\\"\\\"

Grinch to chyba jedna z najbardziej znanych postaci związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Ten psotliwy, zielony stworek tym razem bawił swoimi żartami nie na ekranie, lecz na drogach. Przebrany za niego funkcjonariusz Lou Caputo z hrabstwa Monroe zamiast mandatów wręczał niesfornym kierowcom cebulę.

Nietypowym prezentem zostali obdarowani nieliczni. Mandatami Grinch karał natomiast kierowców, którzy przekroczyli prędkość o więcej niż 5 km/h. Dla nich był bardziej surowy niż cebula, której przyjęcie było obietnicą zachowania większej ostrożności.

Kto zasłużył na cebulę?

Filmowy Grinch nienawidzi Bożego Narodzenia i wszystkiego, co jest związane z tym świętem. Tego samego nie można powiedzieć o funkcjonariuszu, który wcielił się w tę postać i robił kierowcom psikusy, ale w dobrej wierze. Okres świąteczny to czas, w którym ciągle się spieszymy. Niestety, wielu z nas zapomina o ostrożności i bezpieczeństwie. Policja na całym świecie co roku apeluje, aby zdjąć nogę z gazu i nieco zwolnić. Niektórzy kierowcy, chcąc domknąć ważne sprawy przed końcem roku, przekraczają dozwoloną prędkość, ryzykując życiem swoim oraz innych.

Grinch nie dla wszystkich był wyrozumiały – i słusznie. Cebulę dostawali tylko ci, którzy złamali przepisy prawa, jadąc o 5 km/h za szybko. Innym się nie upiekło, przynajmniej nie tym razem.

Jak będzie wyglądał ruch przed świętami w Polsce?

W zeszłym roku w Polsce ruch na drogach tuż przed świętami nieco się uspokoił. Obecnie sytuacja ta może ulec zmianie, ponieważ 24 grudnia wypada w niedzielę wolną od handlu. Oznacza to, że podróże do rodzin i ostatnie zakupy przed Bożym Narodzeniem mogą się nakładać na dzień wcześniejszy, co warto mieć na uwadze. Dlatego też dzień Wigilii prawdopodobnie będzie spokojniejszy niż rok temu.

Zachowanie ostrożności jest szczególnie ważne przy aktualnych warunkach drogowych. W niektórych miejscach w Polsce nawierzchnie są śliskie z powodu opadów deszczu i śniegu. Podczas zeszłorocznych świąt odnotowano aż 1300 wypadków, w których zginęło 106 osób. Statystyki policyjne pokazują, że z roku na rok liczby te nieznacznie maleją.

Autor: Krystyna Kowalska

Fot: MCSO – Florida Keys / Facebook 

1 Comment

  • Grinch 30 grudnia, 2023

    U nas w Polsce napewno by to nie przeszło, zaraz zaczęłoby się że pajacują, że to, że tamto. Polska to taki nietypowy kraj – za dobro Cię zjedzą, za zło jeszcze coś gorszego. Osobiście uważam że fajna inicjatywa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *