Makijaż smokey eyes

kocie oko
\"\"

Makijaż smokey eyes to popularna technika makijażu oczu. Jest to jeden z najbardziej klasycznych i ikonicznych stylów makijażu, który zyskał dużą popularność w świecie mody i urody.

Początki nowego trendu

Technika makijażu smokey eyes pojawiła się po raz pierwszy w starożytnym Egipcie. Wtedy kobiety i mężczyźni używali smokey eye, aby podkreślić swoje oczy i nadać im tajemniczy wygląd. Do tego celu używali naturalnych pigmentów i substancji takich jak kajal i minerały.

W okresie złotego wieku Hollywood makijaż smokey eyes zyskał na popularności. Kobiety używały ciemnych cieni do powiek, aby uzyskać efekt dymionego oka. W latach 60. makijaż ten stał się ikoniczny. Modelki takie jak Twiggy i Brigitte Bardot przyczyniły się do popularyzacji tego stylu. Charakteryzował się on intensywnym cieniowaniem oczu, przy czym pigmenty były często czarne lub bardzo ciemne, tworzące efekt dymionego oka.
Dzisiaj istnieje wiele wariantów tej techniki, a cienie do powiek są dostępne w różnych kolorach i teksturach. Smokey eyes nie jest już ograniczony tylko klasycznym, czarnym kolorem, można go uzyskać za pomocą innych ciemnych odcieni, jak brąz, fiolet czy granat. Wykonanie makijażu smokey eyes może być wyzwaniem, ale efekt jest wyjątkowy i nadaje oczom głębię oraz tajemniczy wygląd.

Smokey eyes krok po kroku – zrób to sama!

Oto kroki, które pomogą Ci stworzyć makijaż smokey eyes.

  1. Przygotowanie powiek – zacznij od oczyszczenia i nawilżenia skóry wokół oczu. Nałóż bazę do powiek, aby przygotować je do nałożenia cieni.
  2. Wykonaj kontur – nanieś kredkę do oczu lub eyeliner na górnej i dolnej linii rzęs. Rozetrzyj kredkę lub eyeliner za pomocą pędzla, aby stworzyć miękki kontur wokół oczu.
  3. Nanieś ciemne cienie do powiek na ruchomą powiekę – zacznij od wewnętrznego kącika oka i delikatnie rozetrzyj kolor na zewnątrz.
  4. Rozmyj i wycieniuj – delikatnie wycieniuj krawędzie cieni do powiek i połącz je z kredką lub eyelinerem. Celem jest stworzenie stopniowego przejścia kolorów od ciemniejszego do jaśniejszego.
  5. Dodaj jaśniejsze cienie na wewnętrzny kącik oka i pod łuk brwiowy – w ten sposób podkreślisz i rozświetlisz makijaż.
  6. Nanieś eyeliner – zrób to na górnej linii rzęs, aby podkreślić oko. Zdecyduj się na eyeliner w kolorze kontrastowym lub dopasowanym do cieni.
  7. Nanieś tusz do rzęs – pokryj rzęsy tuszem, aby dodać im objętości i je wydłużyć.

Autor: Elżbieta Grabka

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *