Maciej Orłoś znowu poprowadził „Teleexpress”! To kolejny powrót do TVP

Maciej Orłoś. Teleekspress
\"\"

Maciej Orłoś po ośmiu latach powrócił do TVP. Na jego facebookowym profilu mogliśmy zobaczyć zaproszenie do obejrzenia dziś „Teleexpressu” i rzeczywiście – dziennikarz pojawił się tuż po 17. na antenie TVP1.

Maciej Orłoś od 4 stycznia ponownie prowadzącym „Teleexpress\”! Słynny dziennikarz pożegnał się z widzami 31 sierpnia 2016 r. Znamienne były wówczas jego słowa o tym, że po raz ostatni prowadził ten kultowy dla wielu program. Jak się na szczęście okazało, nie stało się to prawdą.

Ośmioletni rozbrat z Telewizją Polską

Przypomnijmy, że Orłoś związany był z Telewizją Polską od 1991 r., kiedy poprowadził pierwsze wydanie „Teleexpressu”. To on zbudował markę tego opartego na szybkich newsach programu informacyjnego. Dziennikarz był także gospodarzem kilku innych programów TVP, jak \”Oko w oko\”,  \”A to Polska właśnie!\”. Prowadził też programy kulturalne: \”Trochę kultury\” czy \”Pociąg do kultury\”. Jednak wszyscy zapamiętaliśmy go przede wszystkim ze słynnego programu nadawanego po 17. w telewizyjnej Jedynce.

Po odejściu w ramach protestu z TVP w 2016 r., dziennikarz związany był z Telewizją WP, gdzie przez krótki czas prowadził program informacyjny „#dziejesię 16:50\”, a następnie talk show „Orłoś Kontra”. W 2019 r. współpracował krótko z Radio Zet, następnie z internetową rozgłośnią Radiospacja, by w lipcu 2020 r. stać się dziennikarzem Radia Nowy Świat. Prowadził tam pasmo porankowe „Nowy Świt” do sierpnia 2022 r.

Równolegle dziennikarz postawił na nowe media i w lutym 2018 r. uruchomił swój kanał na YouTube. Jego pierwszy program nosił tytuł „Okiem Orłosia” i był krótkim przedstawieniem najważniejszych wydarzeń w charakterystycznym ironicznym stylu. Popularny prezenter przez jakiś czas prowadził też wywiady na swoim kanale. W 2020 r. pojawił się na nim program „W telegraficznym skrócie” („WTS”), który do tego czasu był regularnie emitowany i zyskał sporą popularność.

Inne powroty do TVP

Maciej Orłoś to nie jedyny dziennikarz, który w ostatnim czasie wrócił do TVP. Jako prowadzący odświeżonego serwisu informacyjnego „i9.30” zadebiutował Marek Czyż, związany do 2016 r. m.in. z TVP Info. Do ekipy prowadzących program dołączyli też debiutująca w telewizji publicznej Joanna Dunikowska-Paź i znany z TVP 3 Zbigniew Łuczyński. Spekuluje się, że na Woronicza miałaby też powrócić m.in. Grażyna Torbicka, słynna prowadząca \”Kocham Kino\”.

Autor: Piotr Słyszyński

fot. Wirtualne Media

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *