Koncerty – maj 2024. Kto wystąpi w Polsce?

W maju będziemy mieli okazję zobaczyć koncerty wielu artystów, od rocka i popu, po jazz i muzykę klasyczną. Sprawdźmy, kto wystąpi w najbliższych tygodniach na naszych scenach.

Koncerty to magiczne wydarzenia, które zapewniają nam wyjątkowe muzyczne doznania. W tym miesiącu można spodziewać się różnego rodzaju wydarzeń muzycznych w całej Polsce, od kameralnych koncertów w małych klubach, po imponujące spektakle na arenach. Dlatego nie czekaj dłużej i znajdź koncert, który Cię interesuje! Poniżej prezentujemy najciekawsze występy, które odbędą się w maju.

Co ważne, w tekście umieszczamy propozycje, na które dostępne są jeszcze bilety. Trwają trasy koncertowe Agnieszki Chylińskiej i zespołu Bajm, o których szerzej piszemy w tym miejscu. Maj to także czas juwenaliów, na których zobaczymy plejadę polskich artystów. Informacje o najciekawszych tego typu imprezach znajdziecie tutaj. Ponadto odbędzie się 68. Konkurs Piosenki Eurowizji, w którym udział wezmą artyści z 37 państw. Polskę w tym roku reprezentować będzie Luna.

Koncerty w maju – polscy artyści

Ania Dąbrowska to już uznana marka na naszej scenie muzycznej. Jest nie tylko wokalistką, ale także kompozytorką, autorką tekstów oraz producentką. Piosenkarka od 20 lat pojawia się na polskiej scenie, a występ 24 maja w warszawskiej Stodole ma być zapowiedzią trasy koncertowej podkreślającej jubileusz. Artystka wydała do tej pory siedem płyt i każda z nich pokryła się platyną.

Monika Brodka ogłasza majową trasę koncertową, która zaskoczy jej wiernych fanów i krytyków muzycznych. To oficjalne zamknięcie etapu „Sadzy” w karierze artystki. W ramach czterech wiosennych koncertów liryczna odsłona Brodki zyska nową oprawę instrumentalną, a to za sprawą wyjątkowej koncertowej odsłony projektu w poszerzonym orkiestrowym składzie. Trasa koncertowa „O.Sadza” zawita do Poznania, Wrocławia, Warszawy i Katowic. 

Daria ze Śląska to nowa twarz na polskiej scenie muzycznej, która w bardzo krótkim czasie zdobyła wielką popularność. Jej piosenki są pełne wrażliwości, szczerości oraz wyjątkowego nastroju. Na koncertach usłyszymy materiał artystki z debiutanckiej płyty „Daria Ze Śląska Tu Była”, wydanej wiosną 2023 roku przez wytwórnię Jazzboy Records. Dla 33-latki będzie to pierwsza samodzielna trasa koncertowa.

Koncerty w maju 2024 –zagraniczne gwiazdy

Multiplatynowy zespół Thirty Seconds to Mars, czyli bracia Jared i Shannon Leto, powraca z szóstym studyjnym albumem „It’s The End Of The World But It’s A Beautiful Day”. Płyta zwiastuje nową erę dla zespołu, który nie tylko bada ciemne strony ludzkich doświadczeń, ale także nadzieję. Przypominają tym samym, że nawet w obliczu pozornie niemożliwych do przeskoczenia przeszkód, wciąż można znaleźć piękno. Thirty Seconds to Mars wystąpią 9 maja w krakowskiej TAURON Arenie.

Muzyka Little Big jest trudna do zidentyfikowania. Ich twórczość to połączenie wściekłych, tanecznych bitów z absurdalnymi tekstami piosenek. Największy przebój „Skibidi” zyskał ponad 700 milionów odtworzeń na YouTube, a band zyskał rzesze odbiorców. Choć członkowie Little Big pochodzą z Rosji, otwarcie i stanowczo sprzeciwiają się inwazji na Ukrainę i polityce Putina, przez co musieli uciekać ze swojego kraju. Koncerty w Polsce są początkiem trasy Lobster Popstar Tour 2024, a Ilija Prusikin i spółka wystąpią w Gdańsku, Warszawie i Wrocławiu.

W Polsce pojawi się także znany i lubiany Michael Patrick Kelly. Członek popularnej zwłaszcza w latach 90. XX wieku formacji The Kelly Family zaśpiewa 31 maja w Szczecinie oraz 1 czerwca w Płocku. Muzyk z pewnością wykona swoje największe hity takie jak „Beatiful Madness”, „Throwback” czy „Wonders”. Irlandczyk został nagrodzony złotem i platyną w kilku krajach europejskich. Koncerty Michaela Patricka Kelly to nie tylko muzyka, ale także prawdziwe głębokie przeżycie zapadające w pamięć na długi czas.

Łukasz Brajczewski

Fot. https://www.livenation.pl/artist-thirty-seconds-to-mars-614

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *