Klub pozyskał nie tego zawodnika? Kuriozum w Rumunii

Edgar Ié to reprezentant Gwinei-Bissau, który był przez pewien czas piłkarzem Barcelony. W lutym trafił do Dinama Bukareszt, ale po trzech miesiącach pojawiły się plotki, że to nie on pojawił się w Rumunii. Klub odniósł się do tych wydarzeń, publikując oświadczenie.

Do nietypowej sytuacji doszło w Rumunii. W lutym Dinamo Bukareszt pozyskało obrońcę Edgara Ié, który ma ciekawe CV. W przeszłości grał choćby dla Barcelony, czy Lille. Pojawiły się plotki, że to nie on pojawił się w Rumunii, ale jego brat bliźniak. Władze Dinama wydały oświadczenie w tej sprawie.

To nie Edgar Ié? Padły podejrzenia

Pierwszy o tej szokującej sytuacji poinformował Daniel Sendre. Według dziennikarza, zamiast Edgara Ié do klubu dołączyć miał brat bliźniak – Edelino Ié. Zaskakujący miał być fakt, że piłkarz nie mówi po angielsku mimo gry dla wielu europejskich klubów. Z kolei inny dziennikarz Emanuel Rosu przekazał, że zawodnik miał odmówić pokazania dokumentu, konkretnie prawa jazdy, co spotęgowało podejrzenia.

Dinamo opublikowało oświadczenie. Wszystko jest jasne

Sprawa zrobiła się na tyle głośna, że swoje dochodzenie w tej sprawie dokonał klub. Po paru dniach Dinamo Bukareszt wydało oświadczenie. W nim czytamy, że „Stwierdzenie, że Dinamo Bukareszt podejrzewa, że nie sprowadziło Edgara Ié, tylko jego brata bliźniaka Edelino Ié, jest kłamstwem, oszczerstwem i atakiem na klub”.

Ponadto Edgar Ié otrzymał certyfikat transferu międzynarodowego wydany przez turecką federację i zweryfikowany przez Rumuńską Federację Piłki Nożnej (FRF) oraz FIFA, a także został zarejestrowany w Liga Profesionistă de Fotbal. Otrzymał też certyfikat z Generalnego Inspektoratu Imigracji, co stanowi wyraźny dowód, że nasze państwo posiada dokumentację dotyczącą jego pobytu.

Dodatkowo obu braci odróżnia blizna, co potwierdziła wydawana w stolicy „Gazeta Sportulirol”. Powołując się na lekarza Dinama podała, że Edgar Ié na lewym kolanie ma ślad po przebytej operacji i nie doszło do spekulowanej zamiany z jego bratem bliźniakiem.

Edgar Ié i Edelino Ié – co o nich wiemy?

Edgar Ié i Edelino Ié są wychowankami Sportingu CP. Pierwszy z nich ma na koncie występy w Barcelonie, Lille, FC Nantes, Feyenoordzie, Trabzonsporze czy İstanbul Başakşehir. Natomiast Edelino grał głównie w niższych ligach w Portugalii, a ostatnio był związany z… polską Tłuchowią Tłuchowo.

Łukasz Brajczewski

Fot: Facebook/Edelino Ie

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *