Kiedy wyjdzie GTA VI i co wiemy na temat gry?

GTA VI - co wiemy
\"GTA

Grand Theft Auto to kultowa seria gier, o której słyszeli nawet ci, którzy z cyfrową rozrywką nie mają za wiele wspólnego. Podobnie jak w ubiegłych latach, wydawnictwo Rockstar Games strzeże sekretów tytułu, uchylając jedynie rąbka tajemnicy. A więc co wiemy na temat GTA VI i kiedy możemy się spodziewać nowej edycji?

Trailer GTA VI

O tym, że trailer pojawi się w grudniu poinformowała wytwórnia Rockstar Games na swoich social mediach. Półtora minutowy film osiągnął aż 143 miliony odtworzeń, co świadczy o rozmachu projektu. Na filmie powitali nas główni bohaterowie, czyli Lucia, która wychodzi z więzienia oraz Jason. Zwiastun pokazał nam wiele ciekawych scen ze słonecznego Miami, które są odwzorowaniem filmów z Instagrama i TikToka. Nie zabrakło napadów, twerku i krokodyli. Na filmie ujawniono datę premiery gry, który oficjalnie wyjdzie w 2025 roku.

Co wiemy na temat nowej gry?

GTA VI ma nawiązywać do GTA Vice City, tak więc akcja gry będzie toczyła się w mieście odpowiadającym słonecznemu Miami. Co do lokacji główni bohaterowie będą wypełniać misje fabularne na całym świecie. Już w samym prologu przeniesiemy się do Cancer City (miasto znane z gry Manhunt), na Kubę, do Kolumbii, czy do Brazylii. Według zapowiedzi sama gra oferuje 100 godzin zabawy w trybie single player. 

W  grze będzie można sterować dwoma postaciami – kobietą i mężczyzną, którzy według doniesień są bliźniakami rozdzielonymi przez gang. GTA VI ma być grą, która mocno skupi się na tematyce karteli narkotykowych, z którymi są powiązani bohaterowie. 

W GTA VI nowością będzie system zniszczeń, pozwalający na demolowanie budynków. W nowej serii Grand Theft Auto bohaterowie będą uzupełniali swój ekwipunek. Będą mogli porywać zakładników, przenosić zwłoki i wykorzystywać ludzi jako żywe tarcze. Bardziej rozbudowany będzie system personalizacji samochodów, co pozwoli na wprowadzenie wielu indywidualnych modyfikacji.

GTA VI a GTA V – podobieństwa i różnice

Według doniesień twórcy zrezygnowali z niektórych rozwiązań w trosce o jak najszybszą finalizację gry. Mimo to gra GTA VI ma być 2,5 razy większa niż GTA V pod względem mapy i fabuły. Krajobraz ma być maksymalnie zróżnicowany. Akcja zostanie osadzona w czasach współczesnych, niedługo po wydarzeniach z GTA V. Dodatkowo nowe GTA ma być bardziej immersyjne niż GTA V, w którym nie było zbyt wielu wydarzeń losowych. Teraz deweloperzy dodadzą wypadki samochodowe, czy porwania turystów. 

Autor: Arkadiusz Stanek

Fot. https://www.chillblast.com/blog/gta-6-pc-specs-requirements-chillblast-blog

1 komentarz do “Kiedy wyjdzie GTA VI i co wiemy na temat gry?”

  1. Pingback: GTA za darmo, Netflix z niespodzianką dla graczy  - informacje.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *