Wielki sukces Polaka. Jakub Seeman juniorskim mistrzem świata w szachach

Jakub Seeman
\"\"

Jakub Seeman, na co dzień uczeń III Liceum Ogólnokształcącego w Zabrzu, został mistrzem świata w szachach w kategorii do lat 16. Zwycięstwem w tych prestiżowych zawodach 15-latek potwierdził wysoką formę. Utalentowany sportowiec wrócił już do Polski, gdzie został przywitany gromkimi brawami. 

Polak mistrzem świata. Jakub Seeman ze złotem 

Jakub Seeman, zawodnik klubu Szach Mat Zabrze, przed kilkoma dniami we włoskim Montesilvano sięgnął po złoty medal mistrzostw świata w szachach w kategorii do lat 16. Bez wątpienia jest to największy sukces w jego dotychczasowej karierze. Triumf na mistrzostwach świata jest potwierdzeniem jego znakomitej dyspozycji. Przed dwoma miesiącami Seeman był najlepszy na mistrzostwach Europy w tej samej kategorii wiekowej.  

Tymczasem 15-latek od kilku dni świętuje zdobycie złotego medalu. W międzyczasie szachista wrócił do swoich codziennych obowiązków. Obecnie Jakub Seeman jest uczniem III LO w Zabrzu. Na miejscu czekała na niego spora niespodzianka. Nauczyciele i uczniowie utworzyli szpaler, a na szkolnych korytarzach rozniosły się oklaski. Zawodnik był zaskoczony i szczęśliwy, a uśmiech nie schodził mu z twarzy. 

Kim jest Jakub Seeman – początki kariery 

Jakub Seeman to 15-latek z III Liceum Ogólnokształcącego w Zabrzu. Początkowo jego pasją była gra na skrzypcach. Wszystko zmieniło się, gdy miał 7 lat. Na placu zabaw spadł ze zjeżdżalni i złamał rękę. W związku z tym znalazł inne hobby, zaczął trenować grę w szachy. Początkowo mierzył się ze swoimi kuzynkami. Dzisiaj może powiedzieć, że jest mistrzem królewskiej gry. 

W ogóle się tego nie spodziewałem. Przede wszystkim byłem bardzo dumny, że wszyscy nauczyciele i uczniowie powychodzili z klas i zaczęli mi gratulować. To fantastyczne uczucie. Przyznaję, że pierwsza moja myśl była taka, że następne mistrzostwa dopiero za rok, więc będę musiał kolejny rok czekać na coś takiego. To było fantastyczne uczucie – powiedział Seeman w rozmowie z TVN24. 

Sukcesy polskich szachistów na MŚ

Złoto Zabrzanina to nie jest jedyny sukces naszych młodych szachistów na niedawno zakończonych mistrzostwach świata. Drugie miejsce w turnieju do lat 16. zajął Jan Klimkowski. Podobnie jak Seeman, złoty krążek wywalczył Paweł Sowiński, najlepszy w kategorii U-14.

Autor: Łukasz Brajczewski 

Fot. zabrzenews.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *