Jak szukać tanich połączeń lotniczych?

tanie bilety lotnicze
\"tanie

Marzycie o dalekiej podróży? Coraz popularniejszą formą przemieszczania się są tanie połączenia lotnicze. Jak je znaleźć? Wyjaśniamy to w poniższym artykule. Zebraliśmy w nim dla Was wskazówki, dzięki którym możecie znaleźć loty w naprawdę atrakcyjnych cenach. 

Tanie połączenia lotnicze – najważniejsze wskazówki 

  • Najbardziej istotną kwestią w zakresie wyszukiwania atrakcyjnych połączeń jest każdorazowe korzystanie z opcji incognito w przeglądarce. Jeżeli będziecie szukać tanich lotów w zwykłej karcie, za każdym razem boty będą mogły podwyższać ceny biletów, dlatego, że zostaje już zarejestrowane to, co w danej chwili Cię interesowało. 
  • Pamiętaj także, że ceny za lot wyszukiwane w weekend są atrakcyjniejsze, a w niedziele potrafią być o 30% tańsze.
  • Bardzo ważne, abyśmy w temacie przelotów pozostawali elastyczni. Najważniejsze jest to, aby przed planowaniem wycieczki, i bookowaniem hoteli najpierw znaleźć tani lot. Dopiero wówczas kiedy znajdziemy termin w wymarzonym miejscu, możemy rozpocząć planowanie podróży.
  • Należy uzbroić się w cierpliwość i szukać lotów każdego dnia, póki cena nie będzie dla nas odpowiednia. Ceny lotów mogą zmieniać się z godziny na godzinę. 
  • Najtańszym sposobem jest wyszukiwanie połączeń z dużym wyprzedzeniem. W przypadku niedalekich podróży zazwyczaj najatrakcyjniejsze są ceny miesiąc przed odlotem. 
  • Nie nastawiaj się tylko na wylot z jednego lotniska. Jeżeli najbliższe lotnisko znajduje się w Katowicach, sprawdź także połączenia w pobliskich miastach – na przykład we Wrocławiu, oraz Krakowie. Często taki dojazd jest bardziej opłacalny, niż wyższa cena biletu z Katowic. 

Polecane strony – wyszukiwarki lotów

Najkorzystniejszą opcją jest szukanie połączeń lotniczych bezpośrednio na stronach przewoźników m.in. takich jak Lot, Wizzair, czy Ryanair.

Warto korzystać także z wyszukiwarek lotów, do najpopularniejszych należą Kiwi.comKayak.pl, oraz Momondo.pl 

Tanich połączeń możecie szukać także na Skyscanner.ch, czy Azair.com (jest możliwość ustawienia języka polskiego w tych wyszukiwarkach). Warto sprawdzić także stronę Loty google

Tanie połączenia lotnicze – bez celu?

Ciekawą opcją jest wybranie kierunku destynacji po najatrakcyjniejszej cenie biletu lotniczego. Wówczas powinniśmy zaznaczyć kilka najbliższych lotnisk. Warto uwzględnić także Warszawę, w której często znajdziecie loty w atrakcyjnych cenach. W opcji dotyczącej celu podróży zaznaczamy opcję – „gdziekolwiek”. Istotne jest także to, aby zaznaczać opcje „w jedną stronę”, wówczas możecie znaleźć najbardziej atrakcyjną ofertę. 

Fot. Canva.com

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *