Jak przetrwać srogą zimę – kilka niezawodnych sposobów

Czy potrafisz sobie wyobrazić doskonały sposób na przetrwanie zimy? Ta kobieta wie, jak to zrobić! Zobacz, jak w ciepłej, zimowej odzieży stąpa po srogim śniegu. Wybór ubrania to nie tylko kwestia stylu, ale przede wszystkim ochrony przed mrozem.
\"\"

Zima to najtrudniejszy czas w roku, nie tylko pod względem temperatury, ale także warunków drogowych. Szczególnie dotyczy to osób niepełnosprawnych, które zdane są nierzadko na pomoc innej osoby.

Zaskoczyła Cię sroga zima? Chcesz dowiedzieć się, jak przetrwać trudne warunki pogodowe? Zapoznaj się z poniższym artykułem.

Patenty na trudne warunki atmosferyczne

Widok białego puchu za oknem z pewnością cieszy oko. Niestety jednak ma on także swoje wady. Zimą trudniej wydostać się z domu, szczególnie osobom niepełnosprawnym. Szczególnie, jeżeli mieszkają poza miastem. Często w takiej sytuacji zdane są one na pomoc drugiej osoby. Muszą więc dostosowywać się do czyichś planów, trybu życia. Wróćmy jednak do sposobów na radzenie sobie z trudnymi warunkami, jakie niesie za sobą zima. Oto niektóre z nich:

  • ciepła kurtka z pewnością ułatwi przetrwanie mroźną zimę. Jednak w przypadku osoby niepełnosprawnej wybór i zakup nie są łatwe. Grube kurtki powodują dodatkowe „blokowanie” ruchów. Warto jednak nie poddawać się i szukać do skutku odpowiedniego dla siebie produktu. Coraz więcej sklepów ma dostępną usługę odroczonych płatności, dzięki czemu możemy dokonać płatności po upewnieniu się, że pasuje. Dobrym rozwiązaniem mogą okazać się również różnego rodzaju poncza czy peleryny. W wielu sieciówkach możemy znaleźć odzież z podaną temperaturą, do jakiej utrzymuje ona ciepło, co jest bardzo ważne zimą. Zwłaszcza w przypadku osób niepełnosprawnych, których aktywność fizyczna z uwagi na chorobę jest ograniczona.
  • odzież termiczna – tu już sprawa wygląda prościej. Do wyrobu odzieży najczęściej wykorzystuje się takie materiały jak: wełna, kaszmir oraz alpaka. Dla „zmarźlaków” idealnym rozwiązaniem będzie np. bielizna wełniana. Coraz więcej polskich marek produkuje także wełniane body, podkoszulki lub kolarki. Niewskazane jest jednak noszenie tego rodzaju ubrań przez osoby z alergią.

Ostrożnie na lodzie

Przemieszczanie się po zaśnieżonych, oblodzonych drogach bywa niebezpieczne. Zwłaszcza w przypadku osoby niepełnosprawnej poruszającej się na wózku inwalidzkim. Niestety nie istnieje coś takiego jak opony zimowe do wózka inwalidzkiego. Warto więc zaopatrzyć się w takie, które mają wypukły bieżnik.

Dla osób korzystających z wózka aktywnego pomocne mogą być dostawki. Dzięki napędowi elektrycznemu pokonywanie zasypanych śniegiem dróg stanie się łatwiejsze. Fajnym rozwiązaniem będą także duże opony terenowe.

Autor: Anna Marciszewicz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *