Jak dobrać odpowiedni podkład?

odpowiedni podkład do twarzy
\"\"

Podkład do twarzy to kosmetyk, który jest stosowany od czasów starożytności. Pierwsze próby używania substancji do poprawy wyglądu skóry można odnaleźć w starożytnym Egipcie, gdzie ludzie korzystali z różnych substancji, w tym minerałów i olejów, aby osiągnąć pożądany efekt. Starożytni Rzymianie również stosowali różne preparaty, aby poprawić wygląd skóry.

Współczesne podkłady do twarzy są wynikiem długotrwałego rozwoju kosmetyki i chemii. Produkty te stały się powszechne w XIX i XX wieku, w miarę jak rozwijał się przemysł kosmetyczny oraz nauka. Niektóre z pierwszych komercyjnych podkładów do twarzy były w formie pudru lub kremu.

Rodzaje podkładów

Obecnie istnieje wiele rodzajów podkładów do twarzy, w różnych formach i odcieniach, aby spełnić różne potrzeby i preferencje konsumentek.

Krem tonujący to produkt, który pełni rolę kremu na dzień, zawierając jednocześnie drobinki rozświetlające lub lekki pigment, aby ujednolicić kolor cery.

Podkład w płynie jest najczęściej używanym rodzajem podkładu i zarazem uniwersalnym – odpowiednim do każdego rodzaju cery. Może być stworzony na bazie wodnej lub olejowej.

Podkład w kompakcie najbardziej wspomoże makijaż mocno kryjący, polecany jest przy skórze ze zmarszczkami.

Podkład w piance to produkt uniwersalny, nadaje się do każdego typu cery.

Podkład w sztyfcie jest produktem bardzo dobrze kryjący, może równocześnie pełnić rolę korektora. Odpowiedni do poprawek w ciągu dnia. Nie zalecany jedynie do skóry tłustej.

Podkład w musie to produkt odpowiedni dla skóry tłustej lub trądzikowej.

Podkład w pudrze pełni funkcję pudru na sucho, przy naniesieniu wilgotną gąbeczką pełni role podkładu.

Podkład mineralny występuje najczęściej w postaci sypkiej, odpowiedni dla skóry wrażliwej i alergicznej.

Kamuflaż jest najmocniej kryjącym typem podkładu. Używany jest do zamaskowania niedoskonałości, blizn czy mocnych przebarwień powstałych w wyniku choroby np. bielactwo nabyte. Zawiera do 100% pigmentu w swoim składzie. Najczęściej występuje w postaci kompaktu.

Jak dobrać odpowiedni podkład?

– Zawsze oceniaj kolor podkładu w dziennym świetle. Będąc w sklepie stacjonarnym najlepiej poprosić o próbkę. Jeśli zamierzasz zrobić zakupy w sklepie internetowym, przeglądnij swatche produktów. Blogerki bardzo często robią swatche, czyli ujęcia rozsmarowanego lub wylanego podkładu na dłoni. Pomaga to innym dobrać właściwy odcień.

– Kolor podkładu należy dopasować do karnacji, jak najbardziej zbliżony do naturalnego odcienia skóry.

– Im większa pigmentacja podkładu, tym lepiej on kryje.

– Pamiętaj, że podkład w opakowaniu ma inny kolor niż na naszej skórze.

– Nigdy nie sprawdzaj odcienia podkładu na dłoni. Kolor skóry w różnych miejscach na ciele różni się od odcienia naszej twarzy. Najlepiej nałóż podkład na linię żuchwy.

Autor: Elżbieta Grabka

Fot. Canva

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *