Fenerbahce oddało mecz. Kuriozum w Superpucharze Turcji

fenerbahce walkower

Fenerbahce miało szansę na zdobycie Superpucharu Turcji. Finałowy mecz zakończył się jednak w niespotykany sposób. Trener na spotkanie wystawił młodzieżowców, a piłkarze po straconej bramce zeszli z boiska. Dlaczego do tego doszło?

Z kronikarskiego obowiązku odnotujmy, że 7 kwietnia odbył się mecz o Superpuchar Turcji z udziałem Galatasaray oraz Fenerbahce. Prawdopodobnie był to jeden z najkrótszych pojedynków w historii futbolu. Ekipę Lwów na prowadzenie wyprowadził Mauro Icardi. Argentyńczyk na zdobycie bramki potrzebował zaledwie 50 sekund. Po straconym golu, zawodnicy Fenerbahce zeszli z murawy, a trofeum padło łupem Galatasaray.

Trwa protest Fenerbahce

Konflikt klubu z tureckim związkiem piłkarskim rozpoczął się w połowie marca. Wszystko zaczęło się po zakończeniu meczu Fenerbahce z Trabzonsporem (3:2). Kibice przegranej drużyny byli wściekli na wynik i wbiegli na boisko. Część piłkarzy Żółtych Kanarków została jednak na murawie i w efekcie wywiązała się regularna bójka.

Turecka Komisja Dyscyplinarna założyła kary na obie drużyny, ale władze żadnej z nich nie były zadowolone z rozwiązania. Wiceprezes Trabzonsporu Taner Saral w ostrych słowach skomentował decyzję federacji. Przyznał on, że nie ufa prezydentowi Tureckiego Związku Piłki Nożnej, a także nazwał go złodziejem i osobą odpowiedzialną za rujnowanie piłki nożnej.

Fenerbahce z kolei uważa, że kary wymierzone w Trabzonspor nie są współmierne do patologicznych czynów, jakich dopuścili się ich sympatycy, a także nie zgadza się z decyzją związku, który odmówił przeniesienia nadchodzącego meczu na inny termin. Chodziło o przełożenie niedzielnego Superpucharu Turcji, gdyż w najbliższy czwartek Fenerbahce gra ćwierćfinałowy mecz w Lidze Konferencji.

Przecieki się sprawdziły, klub poddał mecz

Portal „Fotomac” kilka godzin przed meczem przewidział, że prawdopodobnie nie zostanie on rozegrany. Według dziennikarzy tureckiej gazety Fenerbahce rozważało kilka opcji protestu.

Pierwszy z nich zakładał wystawienie minimum dziewięciu graczy (tylu potrzeba do rozpoczęcia gry), a następnie zbieranie czerwonych kartek przez piłkarzy Fenerbahce. Gdy na boisku zostaje sześciu zawodników, sędzia musi zakończyć mecz.

Drugi zaś mówił o tym, by piłkarze prowokowali sędziego w taki sposób, aby otrzymać czerwony kartonik. Zgodnie z ostatnią opcją, piłkarze po pierwszym gwizdku sędziego mieli polecenie opuszczenia placu gry. Jak wiemy, ostatecznie miejsce miał trzeci wariant. Co ważne, każdy z nich zakładał udział drużyny U-19.

Fenerbahce – sytuacja w ligowej tabeli

Fenerbahce rywalizuje z Galatasaray o mistrzostwo kraju. Zespół, w którym występuje Sebastian Szymański, traci do lokalnego rywala dwa punkty. Do końca rozgrywek zostało siedem spotkań. W najbliższej kolejce Żółte kanarki zmierzą się z 18. w tabeli ligowej Fatih Karagumruk.

Autor: Łukasz Brajczewski

Fot. Newspix.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *