„Edukacja Ekologiczna jest sztuką”

teatr ekologiczny

„Edukacja ekologiczna jest sztuką” – w przypadku Teatru Ekologicznego z pewnością. Teatr Ekologiczny Bohema House to pierwsza taka inicjatywa na świecie. Oto teatr, jaki kieruje się edukacją ekologiczną, która dokonuje się przez koncepcję krzewienia kultury osobistej i wysokiej. To połączenie to sposób na urzeczywistnienie ideałów wrażliwości na naszą planetę.

Koncepcji podjęła się Dr Katarzyna Michniewska. Stworzyła miejsce, które zapewnia widowiska, które uczą najmłodszych i dają wiarę dorosłym, że mamy wpływ na losy ziemi. Misją jest walka z ociepleniem klimatu, zanieczyszczeniem powietrza, nadmiarem odpadów, ale nie tylko, bo także z szeregiem innych problemów ziemi.

Pierwsza produkcja

Pierwszą produkcją była „Calineczka. Magia tkwi w naturze” (2020). Widzowie okrzyknęli ją teatralną perełką. W trakcie spektaklu można wysłuchać utworów z morałem, które głęboko przemawiają do naszego człowieczeństwa, wrażliwości opartej na trosce. Sednem są pouczające dialogi, ale nie sposób się nie zachwycić też wybitnymi akrobacjami, które uświetniają przedstawienie.

Jakość

Stworzyć już od początku tego typu wydarzenia, z taką jakością – to samo przez siebie mówi, jaka w tym była determinacja, ambicja przekazywania na poziomie, w atrakcyjnej formule treści, które ożywają w świadomości odbiorcy. Napełniają jego umysł i emocje tym ekologicznym show, wielkimi manifestami, w przekazie lirycznym. Wszystko to zaś jest właśnie po to, aby przemówić językami obrazów, dźwięków, słów, mowy ciała, wszelkich wartościowych i nowoczesnych nośników sztuki, by dotrzeć do współczesnego odbiorcy. Trudno się tym nie zachwycić. Widząc takie rzeczy, z jakim sercem są robione – nie sposób nie łączyć się mentalnie z tym pragnieniem świata, gdzie każdy człowiek usiłuje coś zrobić, aby nasza przestrzeń egzystencji i następnych pokoleń nie była zagrożona. Od nas zależy jutro, co zrobimy, żeby żyło nam się dobrze. To jest sprawa każdego, bez wyjątku. To jest kwestia moralności. Nade wszystko to jest sprawa człowieczeństwa.

Konkurs dla miłośników ekologii

Teatr nie zwalnia, stwarza dla nas nowe, wielkie, wybitne spektakle i jest to bardzo ważna część życia kulturalnego i edukacji. Oferuje różne inicjatywy. Poczytajcie TUTAJ o wspaniałym konkursie, jaki oferuje Teatr pasjonatom dobrych manier ekologicznych – zgłoszenia tylko do końca kwietnia!

Autor: Katarzyna Lisowska

Fot. Teatr Ekologiczny Bohema House/google.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *