25 lipca, 2024
Lifestyle

Dzień Mężczyzny – jak przyjemnie spędzić ten dzień?

dzień mężczyzny

Dziś obchodzimy Dzień Mężczyzny. To dobra okazja do wręczenia prezentu lub po prostu spędzenia wspólnie czasu, np. na wspólnym seansie filmowym w domowym zaciszu.

Pierwsze obchody Międzynarodowego Dnia Mężczyzn miały miejsce już w 1999 r. Jego inicjatorami byli wykładowca historii, Jerome z Uniwersytetu Teelcusinghowiz w zachodnich Indiach i Organizacja Narodów Zjednoczonych.

Celem tego dnia jest rozpowszechnienie wartości, jaką mężczyźni dają światu, a także uwypuklenie pozytywnych wzorców do naśladowania. Kolejnym równie ważnym jest zwrócenie uwagi na problem występujących u panów zaburzeń psychicznych, często będących przyczyną popełnianych przez nich samobójstw.

Podobnie jak w przypadku Dnia Kobiet, tak i w tym dniu chodzi także o pokazanie równości między kobietą a mężczyzną.

Dlaczego 10 marca?

Właśnie w tym dniu w Kościele katolickim oraz prawosławnym wspominamy męczenników z Sebasty.

W wielu krajach natomiast mężczyźni obchodzą swoje święto, czyli Międzynarodowy Dzień Mężczyzn, 19 listopada. Data ta jest związana z eliminacjami do Mundialu. Mecz rozgrywany był pomiędzy drużynami Tobago i Trynidadu. Do starcia doszło właśnie w 1999 roku, a dokładnie właśnie 19 listopada.

Jak sprawić, by ten dzień był wyjątkowy?

Planując ten dzień warto wziąć pod uwagę zainteresowania mężczyzny.

Zrób popcorn albo inną przekąskę, wybierzcie jakiś ulubiony film i spędźcie ten czas razem na wspólnym seansie w domowym zaciszu. Ciekawym pomysłem na świetną zabawę może być także gra planszowa.

A może spacer? Zdecydujcie razem, jak chcecie by ten dzień wyglądał. Najlepiej jednak pozwolić by solenizant wybrał. To w końcu jego święto. Zadbaj o to, aby czuł się w nim wyjątkowo. Może przy najbliższej okazji odpłaci się tym samym… 🙂

A teraz krótkie życzenia od naszej redakcji

Wszystkim mężczyznom  w dniu ich święta, oprócz tradycyjnych życzeń wszystkiego najlepszego życzymy miłego spędzania czasu. Oddajcie się dziś przyjemnościom. Może przy tej okazji uda się znaleźć czas na rozwijanie swojego hobby lub po prostu odpoczynek? Wszystkiego najlepszego.

Autor: Anna Marciszewicz

Fot. Canva

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *