Dieta pudełkowa – jaką firmę dostawczą wybrać?

Obecnie dieta pudełkowa zyskuje coraz większą popularność. Zaletą jest nie tylko kwestia wygody, ale także możliwość dopasowania do siebie składu posiłków. Na polskim rynku istnieje wiele firm oferujących usługi dostawcze.

Catering dietetyczny jest dziś bardzo popularną formą żywienia. Złóż zamówienie, a firma dowiezie ci gotowy zestaw prosto do domu. A zamówić możesz praktycznie wszystko. Osoby ze specjalnymi wymaganiami żywieniowymi również znajdą tu coś dla siebie.

Kiedy warto skorzystać z oferty? Na przykład, jeśli nie masz czasu na gotowanie lub zmagasz się z problemem podjadania między posiłkami. Dzięki cateringowi dietetycznemu zaoszczędzisz czas na gotowaniu. Jedyne, co musisz w tym przypadku zrobić, to wybrać odpowiedni dla siebie zestaw i złożyć zamówienie.

Catering dietetyczny – co brać pod uwagę przy składaniu zamówienia?

Na co zwrócić uwagę, wybierając dla siebie dietę pudełkową? Oto kilka podpowiedzi:

  • skup się na ważnych dla ciebie informacjach
  • upewnij się, czy warunki, jakie oferuje dana firma odpowiadają twoim wymaganiom, a także czy dostawca „działa” w twojej okolicy
  • sprawdź, czy wybrana przez ciebie firma na pewno dostarczy ci zestaw do domu
  • ważną kwestią są godziny pracy danej firmy oraz pory dostaw – dla własnej wygody, zadbaj o to, aby nie zaburzały twojego rytmu dnia
  • kolejnym ważnym krokiem jest sprawdzenie menu – zamawiane przez ciebie produkty lub zestawy muszą być zgodne z twoimi przyzwyczajeniami żywieniowymi
  • dowiedz się, czy wybrany przez ciebie pakiet da ci możliwość wpływu na swoje posiłki, czy będzie to raczej menu ustalone odgórnie
  • bardzo ważną kwestią jest również cena. Powinna ona być odpowiednia do jakości usług danej firmy. Nie może też przekraczać twoich możliwości finansowych.

Korzystając z usług poszczególnych firm cateringowych, możesz nawet mieć możliwość na kilka dni przed złożeniem zamówienia sprawdzić, czy forma współpracy oraz oferowane produkty będą ci odpowiadały.

Którą firmę wybrać?

Co roku polski rynek wzbogaca się o nowe firmy oferujące dostawę posiłków. Ma to związek z rosnącą popularnością diety pudełkowej. Warto jednak przed dokonaniem wyboru dokładnie przejrzeć ofertę kilku firm.

Jaką firmę wybrać? Oto zestawienie 4 najciekawszych ofert.

Maczfit

Maczfit – jest polską firmą oferującą posiłki pełnowartościowe i zbilansowane. Działa w około 3000 miejscowości w całym kraju. Zapewnia możliwość wyboru jednego z 10 gotowych zestawów lub jednej z 3 diet wedle preferencji klienta. Firma posiada także gotowe diety dla osób ze specjalnymi potrzebami żywieniowymi

Dostawca cieszy się bardzo dużym uznaniem wśród klientów. Zdobył dotąd wiele nagród i certyfikatów, m.in. Zdrowa Marka 2023 czy Konsumencki Lider Jakości 2023.

Body Chief

Body Chief – to marka, która w tym roku obchodzi swoje 10-lecie. W swojej ofercie ma różnego rodzaju zbilansowane posiłki, co pozwala jej klientom dbać o zdrowie.

Ogromną zaletą Body Chief jest wysoka jakość serwowanych produktów. Ponadto dostawca podejmuje się czynności, których celem jest odpowiednie zarządzanie surowcami. Zestawy pakowane są w opakowania, które nie będą zanieczyszczały środowiska.

To kolejna firma mająca w swoim asortymencie zarówno gotowe zestawy, jak i dania z możliwością wyboru. Klient ma możliwość samodzielnie sporządzić sobie posiłek.

Oferta dostosowana jest do osób ze specjalnymi wskazaniami żywieniowymi oraz świadomych konsumentów, np. wegetarian. To odpowiednia opcja zarówno dla osób, które chcą pozbyć się zbędnych kilogramów, jak i tych chcących po prostu smacznie zjeść.

Diety od Brokuła

Diety od Brokuła – dostępna na rynku od 7 lat. Firma ta również cieszy się dużym uznaniem wśród konsumentów. Przez ostatnie 3 lata ocena posiłków znacznie wzrosła. Co ważne, firma bardzo zwraca uwagę na opinie klientów i stara się dopasować menu do ich wskazówek.

W swojej ofercie dostawca ma aż 30 specjalnych diet, takich jak dieta keto czy dieta light. Ponadto oferuje możliwość dokonania wyboru. Dzięki dostępnej mobilnej aplikacji klient może śledzić swoje zamówienie oraz postępy w żywieniu. Co ciekawe, może skorzystać także z oferty konsultacji z dietetykiem.

Posiłki dostarczane do klienta przewożone są w chłodniach, co zapewnia ich dłuższą świeżość. Oprócz jedzenia Diety od Brokuła oferuje także napoje marki GREEN.

Pomelo

Pomelo – oferuje nie tylko pyszne, ale przede wszystkim zdrowe jedzenie. Na polskim rynku obecna jest już od około 10 lat. Dzięki diecie Pomelo nie tylko zaoszczędzisz czas, ale także osiągniesz swój cel. Firma została stworzona z myślą o osobach, które nie dysponują zbyt dużą ilością czasu na gotowanie.

Dostawca bez wątpienia wyróżnia się elastycznością, co oznacza, że osoba, która złożyła zamówienie może je w każdej chwili odwołać lub zmienić. Tu także dostępna jest aplikacja mobilna, która daje możliwość odbycia rozmowy z ekspertem od zdrowia zarówno fizycznego, jak i psychicznego, w tym diety oraz treningów.

Kto może korzystać z diety pudełkowej?

Dieta pudełkowa wbrew pozorom nie zawsze oznacza przestrzeganie dyscypliny w kwestii żywienia. To doskonałe rozwiązanie dla zabieganych. Co więcej, stosowanie diety pudełkowej może korzystnie wpłynąć na stan zdrowia osób o specjalnych wskazaniach żywieniowych.

Anna Marciszewicz

Fot: Fitbitecatering.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *