Daria Zawiałow wystąpi z gitarzystą The Strokes

DARIA ZAWIAŁOW

Daria Zawiałow wystąpi z Albertem Hammondem Jr, gitarzystą The Strokes w ramach projektu Spotify Singles.

O świetnych wieściach Daria Zawiałow poinformowała fanów w swoich mediach społecznościowych. W drugiej części Spotify Singles nasza topowa wokalistka zaśpiewa z towarzyszeniem gitarzysty amerykańskiego rockowego zespołu The Strokes, Albertem Hammondem Jr.

Jak doszło do współpracy?

Specjalnie na tę okazję zostały przygotowane nowe wersje utworów „Złamane serce jest OK” oraz “Ode To The Mets”, oryginalnie wykonywanego przez The Strokes. Premiera tych specjalnych wersji już w środę 20 marca, oczywiście w serwisie Spotify.

Tak o przedsięwzięciu pisze Daria:

„Latem 2023 Spotify zaprosiło mnie do projektu Spotify Singles jako drugą Polkę w historii. Miałam nagrać swój utwór oraz cover w niecodziennej aranżacji lub w niecodziennym towarzystwie. W ich studiu w Los Angeles.

Wymyśliłam sobie, że chcę to zrobić właśnie z NIM. Z moim idolem. Z moim ulubionym gitarzystą wszech czasów i obiektywnie – muzycznym geniuszem. Nikt nie wierzył, że to się uda, ale jednak nie ma przypadków.

Pisząc „Złamane serce jest OK” wymyśliłam wers o Strokesach. Kilka miesięcy później, w okolicach zaproszenia do Spotify Singles, sytuacja opisana w utworze wydarzyła się naprawdę (jakbym była wróżką!)

Następnie sama zabrałam się na ich koncert, a los chciał, żeby doszło do naszego spotkania i żebym obejrzała koncert bandu mojego życia za kulisami! Pół roku później spotkaliśmy się z Albertem w Los Angeles, aby nagrać nasze Spotify Singles.”

Profil FB Darii Zawiałow

Spotify Singles

Spotify Singles to specjalny projekt najpopularniejszego muzycznego serwisu streamingowego, który pozwala artystom na stworzenie nowych wersji ulubionych utworów lub przeróbek własnych piosenek. Z polskich wokalistów do tej pory taką szansę dostała Sara James, która zaprezentowała specjalne wersje utworów „My Wave” i „lovely”.

Teraz będziemy mogli usłyszeć kolejną polską gwiazdę w zupełnie nowej odsłonie. Jak sprawdzi się współpraca z nowojorskim wokalistą? Przekonamy się już niedługo.

Autor: Piotr Słyszyński

Foto: K.G. Małecki/CGM.PL

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *