Czy Hołownia prowokuje Putina?

Hołownia Putin

O słowach Szymona Hołowni podczas kongresu samorządowego Trzeciej Drogi w Kielcach i tłumaczeniu się polityka ze słów o Putinie poniżej.

“Putina wgnieciemy w ziemię”

17 lutego w Kielcach odbył się kongres samorządowy Trzeciej Drogi w Kielcach. Wzięli w nim udział lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz oraz szef Polski 2050 Szymon Hołownia. To właśnie Marszałek Sejmu wygłosił płomienne przemówienie na temat prezydenta Rosji Władimira Putina.

“Putina wgnieciemy w ziemię, prędzej czy później trafi tam, gdzie powinien trafić: za kraty albo na cmentarz. Putin jest wrogiem ludzkości. Putin jest kimś, który przypomniał nam o wadze sojuszy, które zawieramy. Dzisiaj nie mamy żadnych wątpliwości co do tego, że trzeba wspierać Ukrainę, żeby ona mogła wygrać z tym zbrodniarzem na swoim terytorium, żebyśmy my nie musieli wygrywać z nim na swoim” – mówił.

Reakcje

Słowa wypowiedziane przez Hołownię wywołały wywołały falę komentarzy. Wśród nich dominowały opinie, iż wypowiedź Marszałka przybrała zbyt mocny ton, co może być odebrane jako prowokowanie prezydenta Putina.

“Brzmi jak pohukiwania sanacji w ‘39 roku”, “Pan Marszałek Hołownia, właśnie publicznie grozi mocarstwu atomowemu” – to tylko niektóre z komentarzy jakie można znaleźć w internecie.

„Wypowiedź ws. Putina sugeruje, że Polska prowadzi ofensywę przeciwko Rosji i Putinowi (czyli jest agresywna), a neutralizacja rosyjskiego imperializmu to misja narodowa Polski i Polaków. Dwa prezenty dla Rosji w jednej wypowiedzi” – w serwisie X wypowiedział się Stanisław Żaryn, w latach 2022- 2023 pełnomocnik rządu do spraw bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP, a od bieżącego roku doradca prezydenta Andrzeja Dudy.

Tłumaczenie polityka

“Dzień po śmierci Aleksieja Nawalnego uważałem, że należy użyć takich słów. Powinniśmy pokonać Putina i jego reżim. Jeżeli Putin nie zostanie unieszkodliwiony, stanowi poważne zagrożenie dla nas i naszych dzieci. Nie chcę, aby nasze dzieci musiały płacić krwią za jego szaleństwo” – tłumaczył swoje słowa Hołownia, po czym dodał: “Ale jeżeli trzeba będzie z nim wygrać, to wygramy i na polu walki. Przez jego obsesję zginęły tysiące Rosjan, zginęły tysiące Ukraińców”.

Autor: Piotr Zarośliński

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *