Bierzesz ślub – koniecznie musisz poznać trendy na 2024 rok

trendy ślubne 2024

Ślub to dla większości osób jedna z ważniejszych uroczystość w życiu. Wiele młodych par przygotowuję się do tego wydarzenia latami. Weselna uroczystość niestety nie należy do najtańszych. Jednak oprócz kwestii finansowania ceremonii bardzo istotna jest także jej oprawa. Dla wielu młodych to właśnie jeden z ważniejszych aspektów ślubnych. Dlatego często już kilka, a nawet kilkanaście miesięcy przed ślubem śledzą nowości weddingowe.

W branży ślubnej jest jak w modzie, co roku obowiązują inne trendy. Na rynek wchodzą nowe dekoracje, kolorystyka, zmieniają się również atrakcje dla gości. I okazuje się, że coś, co w ubiegłym roku było na topie, dziś jest passe. Wiele młodych par podąża za modą i tym samym próbuje dopasować dekoracje pod obecnie panujące trendy.

Jak zwykle jesteśmy z każdym tematem na bieżąco. Dlatego również prześledziliśmy branże weddingową. I jak się okazuje w 2024 roku nadal będzie modny styl minimalistyczny i wizja zero waste.

A jakie nowości dekoracyjne będą obowiązywać w 2024 roku​?

Co ciekawe moda mocno stawia na ekologiczne rozwiązania, które pozwalają na wykorzystanie w dekoracjach naturalnych elementów. Przodować będzie również technologia, indywidualność oraz powrót do tradycji.

Od wielu lat potęgę kolorów na dany rok wyznacza Pantone – ogólnoświatowy system komunikacji barwnej, której marka mieści się w Ameryce i jest światowym trendsetterem. W 2024 kolorem przewodnim według Pantone ma zostać Peach Fuzz. Ta kolorystyka będzie miała, także odzwierciedlenie w branży ślubnej.

Jeżeli chodzi o florystykę to powracamy do natury, więc nadal modne będą zielone rośliny typu: monstery, palmy, paprocie, najczęściej wykorzystywane w stylu rustykalnym.

W trendach będą królować delikatne odcienie brzoskwini między różem a pomarańczą, w tych odcieniach również będą aranżacje ślubne. Oprócz tego dodatkiem będzie róż, delikatna mięta, przygaszona lawenda czy błękit w odcieniach turkusu. To odcienie dekoracji, które również pojawiały się w 2023 roku, jednak dopiero były akcentowane w wystroju.

Ślubne nowości

Najmodniejsze kwiaty na przyszły rok to ponadczasowe róże, które zawsze są dobrym wyborem bez względu na obowiązujące trendy. Idealnym połączeniem będą również hortensje, dalie, lawenda, mięta i eukaliptus tworzący piękne dopełnienie każdej dekoracji. Wciąż pozostajemy w stylu minimalistycznym połączonym z elegancją, owianym delikatnością zwiewnych materiałów tiulu i szyfonu. Rezygnujemy z ciężkich, wielowarstwowych skirtingów, które obciążają dekoracyjne stoły.

Technologiczne nowinki na ślubach to przede wszystkim strona Internetowa, którą para młoda tworzy przed ślubem. Na takiej stronie młodzi, kilka miesięcy przed umieszczają wszystkie informacje dotyczące ślubu. Najistotniejsze informacje to mapka pozwalająca dotrzeć gościom w miejsce ceremonii, lista atrakcji ślubnych czy weselne menu. Często taka strona jest wysyłana do gości w formie kodów QR. Dalej pozostajemy w świecie dronów, które od kilku lat są już standardem w filmowaniu i fotografii. Nadal, chociaż już w mniejszości wiele par decyduje się na fotobudki czy samoobsługowe drink bary.

Jeżeli chodzi o menu, to tutaj panuje większa dowolność, dania ustala się pod preferencje gości. Chociaż coraz więcej osób decyduje się na wybór różnego rodzaju stołów, już nie tylko słodkich. Modne są stoły śródziemnomorskie między innymi z owocami morza, niektórzy decydują się na serwowanie sushi inni na stoły vege. Jednak tego rodzaju trendy nie zawsze się sprawdzają, ponieważ na weselu zazwyczaj mamy bardzo różnorodnych gości. Więc nie zawsze to, co lubi para młoda, będzie smakowało innym. W tej kwestii najlepszym wyborem byłoby zapewnienie gościom możliwości wyboru różnego rodzaju dań i przystawek, wtedy na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Strój dla pary młodej

Jeżeli chodzi o ubiór pary młodej, to tutaj również stawiamy na klasykę i minimalizm bez zbędnego przepychu. Dla panny młodej suknie będą zdobiły delikatne akcenty koronek i drobnych kamieni.

Tutaj powracamy to tradycyjnych ręcznych haftów i koronek. Panie mogą postawić na nieco głębsze dekolty. U Panów niezmiennie dominuje głęboka czerń, dla bardziej odważnych garnitury w odcieniach mięty i turkusu. Moda, która obowiązuje gości to monotematyczne stroje w odcieniach podobnych, które przodują w dekoracjach. Taki styl pozwala zachować spójność całej dekoracji, nadając jej przy tym niepowtarzalny klimat. Zachowane w tym tonie fotografie wyglądają niezwykle elegancko. Jednak ten trend nie zawsze jest dobrze odbierany wśród gości, którym z góry narzuca się określoną kolorystykę ubrań.

Dlatego najlepiej, aby para młoda nie narzucała swojego zdania w tej kwestii, a jedynie zasugerowała w zaproszeniach kolor przewodni dekoracji. Ponieważ w złym tonie jest narzucenie gościom w zaproszeniu konkretnego koloru, stylu czy ubioru, w jakim powinni wystąpić na ceremonii ślubnej.

Pamiętajmy, że trendy są tylko trendami i nie zawsze para młoda musi dostosowywać się do panującej obecnie mody. Zawsze warto zainspirować się nowościami branżowymi. Jednak powinniśmy zdecydować się na to co nam odpowiada i w czym będziemy czuli się najlepiej. Podobnie w wystroju całej dekoracji ślubnej, jak i również w ubiorze.

Autor: Urszula Szołdra – artysta, dekorator w branży ślubnej


Fot. Canva, https://www.good-look.pl/produkt/prosseco-time-pakiety-do-wyboru/

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *