Aplikacje do nauki angielskiego – 5 najpopularniejszych aplikacji na telefon

aplikacje do nauki angielskiego
\"aplikacje

W dzisiejszych czasach wiele spraw załatwiamy już zdalnie. Nie wychodząc z domu możemy nie tylko pracować, czy spotykać się ze znajomymi, ale także się uczyć, np. nowego języka. Najlepszym sposobem na efektywną naukę będzie połączenie przyjemnego z pożytecznym, czyli nauki z zabawą, np. poprzez aplikacje do nauki angielskiego.

Najpopularniejsze aplikacje do nauki angielskiego i innych języków

Chcesz uczyć się efektywnie i w wygodnych dla siebie warunkach? Poznaj 5 najbardziej popularnych aplikacji na telefon:

Tutlo – aplikacja przeznaczona dla osób, które chcą poznać żywy język. Jest to możliwe dzięki lekcjom prowadzonym przez lektorów z całego świata. Kontakt z Native Speakerem pozwala na przełamanie bariery językowej. W aplikacji tej istnieje również możliwość nauki na żądanie.

Babel – oferuje krótkie lekcje, a nauka zajmie Ci ok. 20 minut. W aplikacji znajdziesz zarówno ćwiczenia z wymowy, jak i głębokie zrozumienie gramatyki oraz popularne, często stosowane frazy. Dodatkowo masz do swojej dyspozycji fiszki, dzięki którym skutecznie  utrwalisz poszczególne zagadnienia. Nauka jest możliwa zarówno przy pomocy komputera, jak i tabletu, czy chociażby telefonu.

Memrise – metoda nauki opiera się na fiszkach, ale także wykorzystuje technikę powtarzania. Korzystanie  z tej aplikacji umożliwia perfekcyjne opanowanie wymowy m.in. poprzez filmiki z Native speakerami. Dzięki możliwości współtworzenia aplikacji przez wielu użytkowników można znaleźć w niej wiele różnorodnych materiałów.

Mondly –  dostępna dla każdego niezależnie od poziomu znajomości języka. Do przyswajania podstawowych słówek i zwrotów służą zawarte w niej fiszki. Osobom na zaawansowanym poziomie Mondly może posłużyć także do zwiększania zasobu słów, jak również do utrwalania zasad gramatyki. Dzięki połączeniu technologii VR i AR umożliwia uczącym się doświadczenie zagłębienie się w świat kultury.

Oferta nauczania

Oferta nauczania w dostępnych na rynku aplikacjach jest bardzo bogata. Zawierają one m.in.:

– słuchanie i czytanie,

– mówienie i pisanie

– wskazówki gramatyczne

– dialogi zawierające przydatne, bardzo często już utarte zwroty

– nagrania video z „native speakerami” oraz możliwość  nagrywania mowy, a także jej odsłuchiwania i  powtarzania.

Ale największą motywacją jest wspomniana już zabawa oraz możliwość rywalizacji z innymi. Zaletą takiej formy jest także dowolność, czyli uczysz się kiedy i gdzie chcesz. Można to robić grając w gry planszowe, czytając książki lub oglądając filmy w języku oryginalnym, na stronach internetowych. W serwisie YouTube dostępne są filmiki oferujące ekspresową naukę języka.

Z niektórych aplikacji możesz korzystać bezpłatnie, inne natomiast oferują pakiet darmowych lekcji lub darmowy okres próbny. Działają one intuicyjnie, więc są proste w obsłudze. Nauka poprzez aplikację jest łatwa i przyjemna. Polega ona na tym, że aby przejść do kolejnego etapu, należy poprawnie rozwiązać zadanie, co zmusza jednak do myślenia. Jednocześnie wielu może kojarzyć się z grami.

Autor: Anna Marciszewicz

Fot. Canva

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *