Wotum nieufności dla ministra Bodnara, raport dotyczący podkomisji smoleńskiej i debata na temat sytuacji rolników – to najważniejsze wydarzenia dzisiejszych obrad Sejmu.

Posłowie koalicji rządzącej odrzucili wniosek PiS o odwołanie ministra sprawiedliwości Adama Bodnara. Opozycja oskarża ministra o łamanie prawa, koalicja mówi o przywracaniu praworządności i hipokryzji autorów wniosku.

Wiceminister obrony narodowej Cezary Tomczyk przedstawił raport na temat działalności podkomisji smoleńskiej. Ujawnił on korespondencję kierowaną przez prokuraturę do szefa podkomisji Antoniego Macierewicza z której wynika, że część materiałów dowodowych pochodzących ze zniszczonego w Smoleńsku tupolewa nie została zwrócona. Tomczyk zapowiedział zawiadomienie organów ścigania w tej sprawie.

Odbyła się także debata dotycząca sytuacji polskich rolników. Minister rolnictwa Czesław Siekierski przedstawił informację, w której podkreślił działania rządu, mające na celu zablokowanie przewozu zbóż z Ukrainy do Polski oraz zmiany w Europejskim Zielonym Ładzie. Wspomniał też o zaniedbaniach ze strony poprzedniej władzy w tym obszarze. Opozycja zarzuca rządowi brak odpowiednich działań zmierzających do zażegnania kryzysu.

Autor: Piotr Słyszyński

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *